Standard News Monday, 23 October 2023
Πανεπαρχιακή Συγκέντρωση για την ανάπτυξη της ελεύθερης Επαρχίας Αμμοχώστου στη παρουσία του Εξοχότατου Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας κύριου Νίκου Χριστοδουλίδη. - Live streaming
Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023 στην αίθουσα εκδηλώσεων της Μαρίνας Αγίας Νάπας, Πανεπαρχιακή Συγκέντρωση για την ανάπτυξη της ελεύθερης Επαρχίας Αμμοχώστου στη παρουσία του Εξοχότατου Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας κύριου Νίκου Χριστοδουλίδη.
Το Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αμμοχώστου σε συνεργασία με τις τοπικές αρχές παρουσίασαν το αναπτυξιακό πρόγραμμα της Επαρχίας που ετοίμασαν, για την χρονική περίοδο 2024-2029. Την παρουσίαση έκανε ο πρόεδρος του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αμμοχώστου κύριος Αυγουστίνος Παπαθωμάς ενώ δόθηκε και η ευκαιρία στους Δημάρχους και κοινότητες να εκφράσουν σε συντομία τις θέσεις τους.