Standard News Sunday, 4 February 2024
113 χρόνια Ανόρθωσις Αμμοχώστου
Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου 2024, με αφορμή τα 113 χρόνια ιστορίας της Ανόρθωσις Αμμοχώστου, τελετή μετονομασίας της Δυτικής Κερκίδας του σταδίου Αντώνης Παπαδόπουλος σε «Κερκίδα ΚΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ».
Ο αείμνηστος Κίκης Κωνσταντίνου διετέλεσε επί 8 χρόνια πρόεδρος του ΠΑΣΥΞΕ στη δεκαετία του 1980 και για 13 χρόνια πρόεδρος του Συλλόγου Ανόρθωσης Αμμοχώστου. Διατέλεσε επίσης μέλος του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αμμοχώστου.
Το Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αμμοχώστου εκπροσώπησε στη τελετή ο Αντιπρόεδρος Εμπορίου του κύριος Μιχάλης Βασιλείου.
![](https://famagustachamber.org.cy/backoffice/ckeditorExtra/plugins/imageuploader/uploads/236709a9a.jpg)