Γενικές Ειδήσεις Τρίτη, 28 Μαρτίου 2023
Δημόσια Ακολουθία Θεμελίου Λίθου στο Εξωκλήσι των αγίων Βασιλείου και Αγάπης στην Αγία Νάπα
![](/assets/images/NewsImages/1680013992.png)
Ο Δήμαρχος Αγ. Νάπας, κος. Χρίστος Ζαννέττου, σε σύντομο χαιρετισμό που απηύθυνε, ευχαρίστησε την εκκλησία Αγ. Νάπας για αυτό το ανθρωπιστικό αλλά και κοινωνικό έργο.
Η ακολουθία πραγματοποιήθηκε με την παρουσία του Πρόεδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας κύριου Νίκου Χριστοδουλίδη.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Αντιπρόεδρος Εμπορίου του Εμπορικού και Βιομηχανικού Επιμελητηρίου Αμμοχώστου κος. Μιχάλης Βασιλείου και ο κος. Κώστας Φυτιρής, μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Επιμελητηρίου, ενώ επίσης παρέστησαν από το προσωπικό του Επιμελητηρίου η Διευθύντρια του κα. Έλενα Μιχαηλίδη και οι λειτουργοί κος. Χριστοφή Ζαχαρουδιού και κα. Ελένη Κ. Χαραλάμπους.
![](https://famagustachamber.org.cy/backoffice/ckeditorExtra/plugins/imageuploader/uploads/442b26ad.jpg)